banner15

Erdoğan'dan Medine saldırısına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD'in Mescid-i Nebevi'ye saldııracak kadar ileri gittiğini belirterek "Bu örgüt Müslümanların bağrına saplanmış bir hançerdir." dedi

Erdoğan'dan Medine saldırısına tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son olarak ülkemizde Atatürk Havalimanı'nda, ardından Irak'ta dün de Suudi Arabistan'da Cidde ve Medine'de meydana gelen terör saldırıları hepimizin yüreğini derinden yaraladı. Aziz İslam'ın adını kullanarak, istismar ederek, Müslüman kanı döken bu terör örgütü, Peygamber Efendimizin mübarek naaşının, mescidinin bulunduğu şehre saldıracak kadar ileri gitti. DAEŞ denilen bu proje örgüt, Müslümanların bağrına saplanmış bir hançerdir. Her kim ki mezhep taassubuyla veya başka bir saikle bu örgüte destek veriyorsa aynı vebale ortak oluyordur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daki bayramlaşma töreninde konuştu.

"ÜSTÜNLÜK SADECE TAKVA İLEDİR"

Irkçılığın dinde yeri olmadığını belirten Erdoğan, "Irkçılık, bizim dinimizde böyle bir anlayış var mı? Yok. Ne Arap'ın Arap olmayana, ne Arap olmayanın Arap olana üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece takva iledir. Takva yönünde, Allah'a yakınlık yönünde kim üstünse, üstün odur. Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Gürcü'süyle, Abaza'sıyla, Roman'ıyla, Arnavut'uyla, Boşnak'ıyla velhasıl 79 milyon, hiçbirinin bir diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük ölçüsü belli. Ve biz yaratılanı yaradandan ötürü sevdik. Böyle bu yolda yürüdük." diye konuştu.

"7 BİNİ AŞKIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Teröre karşı ciddi bir mücadele verildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda terörle ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz ve ciddi kayıplar verdik ama bizim kayıplarımızın bir vasfı var. Onlar şehit, onlar şehit... Bizim askerimiz, polisimiz, köy korucumuz bunlar şehit. Şu ana kadar 600 civarında şehidimiz var. Rabbimiz ne buyuruyor, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler ama siz bilemezsiniz.' İşin aslı bu. Peki diğerlerinin durumu ne? Onlar pisi pisine gitti, onların durumu bu. Onların bir karşılığı var mı? Yok. Şu ana kadar 600 civarında bizim şehidimiz var ama 7 bini aşkın da teröristi etkisiz hale getirdik. Peki bu operasyonlar duracak mı? Durmayacak, üzerine üzerine gideceğiz. Durmak yok, yola devam."

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2016, 18:00
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35