banner15

Erdoğan'dan Musevi Cemaati'ne taziye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden İsrailli Musevilerle ilgili olarak Türkiye Musevi Cemaati'nin temsilcilerine taziyelerini iletti.

Erdoğan'dan Musevi Cemaati'ne taziye

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatlarını kaybeden İsrailli Musevilerle ilgili olarak Türkiye Musevi Cemaati'nin temsilcilerine taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, konuyla ilgili olarak Türkiye Hahambaşısı İsak Haleva ve Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh'i telefonla aradı.

Erdoğan, terör saldırısında hayatlarını kaybeden İsrailli Musevilerle ilgili olarak Haleva ve İbrahimzadeh'e taziyelerini iletti. Haleva ve İbrahimzadeh'in, olay akabinde cenazelerin nakli ve yaralıların tedavisi hususunda gösterilen ilgiden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini ilettikleri belirtildi.

RİVLİN VE RUHANİ'YE TAZİYE TELGRAFI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki terör saldırısında hayatlarını kaybeden yabancılar için İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye bu akşam birer taziye telgrafı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beyoğlu'ndaki terör saldırısında bir İran vatandaşının hayatını kaybetmesi, üçünün de yaralanması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye gönderdiği taziye mesajında, "Hiçbir ayrım gözetmeden masum insanları hedef alan bu alçak saldırı bize bir kez daha, uluslararası toplumun tam dayanışma ve işbirliğinin terör belasının bertaraf edilmesi için elzem olduğunu göstermiştir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e gönderdiği taziye mesajında da, "Ülkemizi ziyaret etmek, kültürümüzü yakından tanımak maksadıyla bulundukları İstanbul'da vuku bulan bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden İsrail vatandaşlarının ailelerine ve İsrail halkına en derin taziye, yaralananlara acil şifa dileklerimi iletmek isterim." dedi

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2016, 22:00
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48