banner15

Erdoğan'dan 'Paris saldırısı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'te meydana gelen saldırıyla ilgili olarak "terörle mücadelede sözün bittiği yerdeyiz. Terörle mücadele için mutabakat şart' diye konuştu

Erdoğan'dan 'Paris saldırısı açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pazar günü başlayacak ve ana gündem maddesi Suriye'deki savaş ve IŞİD olan G-20 zirvesi öncesi Paris'te düzenlenen kanlı saldırı sonrası bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "terörle mücadelede sözün bittiği yerdeyiz. Terörle mücadele için mutabakat şart' diye konuştu. Erdoğan şunları söyledi: 

"Fransa'ya taziyelerimi sunuyorum. Fransa'da yaşanan acıyı gayet iyi anlıyoruz. Terörizm ile mücadele sözün bittiği yerdeyiz. Terörizm ile mücadele için mutabakat şart. Saldırılar terör konusunda söylediklerimizi doğruluyor.  

Terörün dili dini ırkı milleti olmaz. Teröristin terörün hepsi kötüdür. Senin teröristin kötü benimki iyi mantığını artık kenara bırakmak gerekir.

Şu anda Fransa'da yaşanan acıyı iyi anlıyoruz. Tüm Fransız halkıyla aynı acıyı paylaştığımızı aktarmak istiyorum."

DAVUTOĞLU DA KINADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise twitter hesabından yaptığı açıklamada, Paris saldırılarını kınadı. Davutoğlu şu ifadeliri kullandı: 

Paris'teki alçak saldırının hedefi tüm insanlıktır. Türkiye olarak bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Teröre karşı Fransa ile dayanışma içindeyiz. Kurbanların yakınlarına ve Fransız halkına başsağlığı diliyorum. 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 09:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35