banner15

Erdoğan'dan suikast iddiasına cevap

Erdoğan:"(Balkanlar ziyaretinde suikast iddiası) MİT'ten bu haber bana ulaştı, ulaştığı için buradayım. Bu tür tehditler bizi yoldan alıkoyamaz."

Erdoğan'dan suikast iddiasına cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegovic ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı binasına gelişinde İzzetbegovic ile tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Erdoğan ve İzzetbegovic, daha sonra baş başa görüşmeye geçti.

Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanlığı binasına gelişinde "Hoşgeldin Reis" yazılı pankartlar taşıyan yüzlerce Boşnak ve Türk vatandaşlar kaşıladı. Erdoğan ve İzzetbegovic ile birlikte vatandaşları selamladı.

Erdoğan, Bosna Savaş Gazisi Mujo Aganovic ile bir süre sohbet etti.

Erdoğan, yaptığı açıklamada Balkanlar ziyaretinde kendisine suikast yapılacağı iddiası sorusuna, "MİT'ten bu haber bana ulaştı, ulaştığı için buradayım. Bu tür tehditler bizi yoldan alıkoyamaz." diyerek cevap verdi.

 "Ülkemizin Bosna Hersek'in refahı, birliği ve ekonomik kalkınması dışında hiçbir gizli gündemi yoktur, asla da olmamıştır." diyen Erdoğan, "FETÖ, toplumun her alanına kollarını dolamış, bir ahtapot gibi varlığını sürdürmeye çalışıyor. Bu alandaki mücadele ise büyük çaba gerektiriyor. FETÖ'nün Bosna Hersek'teki yapılanmasının da karşılıklı çabalarla kısa zamanda sonlandırılmasını bekliyoruz. Bu konuda her türlü iş birliğine açığız." açıklamasında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 15:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48