banner39

Erdoğan'ın Singapur temasları başladı

Başbakan Erdoğan, Uzakdoğu ziyaretinin ikinci durağı Singapur'da resmi törenle karşılandı

Dış Politika 09.01.2014, 07:26 09.01.2014, 07:26
Erdoğan'ın Singapur temasları başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunduğu Singapur'da, Başbakan Lee Hsien Long tarafından askeri törenle karşılandı.

Başbakan Erdoğan'ın ziyareti dolayısıyla İstana Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde askeri tören düzenlendi. İki ülkenin milli marşlarının çalınmasıyla başlayan törende, Başbakan Erdoğan ve Singapur Başbakanı Lee Hsien Long, tören kıtasını selamladı.

Törene, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan da katıldı.

Başbakan Erdoğan, resmi karşılama töreninin ardından, Cumhurbaşkanı Yam ile bir araya geldi. Görüşme, yaklaşık yarım saat sürdü.

Başbakan Erdoğan, daha sonra İstana Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Singapur Başbakanı Lee Hsien Long ile bir araya geldi. Gazetecilerin görüntü aldığı görüşme, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Baş başa görüşmenin ardından, heyetlerarası görüşmeye geçecek Erdoğan ve mevkidaşı Long'un, ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?