banner15

G-20'nin ilk ikili görüşmesi Malezya ile

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi kapsamında dünya liderleriyle yapacağı ikili görüşmelere başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk görüşmeyi Malezya Başbakanı Necip Rezak'la yaptı

G-20'nin ilk ikili görüşmesi Malezya ile

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya’da yarın başlayacak G-20 Liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikili görüşmelerine bu sabah başladı. Erdoğan ilk görüşmesinde Malezya Başbakanı Necip Rezak'la saat 10.15'te bir araya geldi. Zirvenin merkez oteli Regnum Carya'da basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü.

Rezak, basın mensuplarının görüntü aldığı sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a zirvenin güvenliği için kaç kişinin görev yaptığını sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sadece güvenli bölgede 12 bin güvenlik görevlisinin çalıştığını ifade etti.

KRAL SELMAN VE SALL İLE GÖRÜŞME

Erdoğan, ikinci görüşmeyi Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile saat 11.15'te yaptı. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Sall huzurunda, "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması" ve "Nakdi Yardım Uygulama Protokolü" imzalandı.

Erdoğan daha sonra Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan'ın dünya liderleriyle görüşmeleri gün boyu sürecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 15:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35