banner15

Gül, Somali Cumhurbaşkanıyla görüştü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali Cumhurbaşkanı ile İstanbul'da Huber Köşkü'nde görüştü

Gül, Somali Cumhurbaşkanıyla görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed ile bir araya geldi. Somali'de yaşanan kuraklık ve kıtlık meselesine temas eden Gül, "İnanıyorum ki, yaşanan bu acılar bütün İslam dünyasının katkılarıyla azaltılacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul'da bugün yapılacak İslam İşbirliği Teşkilatı Olağanüstü İcra Komitesi Toplantısı'na katılmak üzere Türkiye'ye gelen Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed ve beraberindeki heyeti Tarabya'daki Huber Köşkü'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmeden kısa bir süre görüntü alınmasına izin verildi. Basına açık olan bölümde konuşan Cumhurbaşkanı Gül, "Somali ve Afrika'da karşı karşıya kalınan bu büyük felaketle ilgili İslam Konferansı Teşkilatı'nın icra komitesi toplantısı vesilesiyle sizleri davet ettik. Bu toplantıya çok sayıda ülkenin temsilcileri ve bakanları katılıyor. İnanıyorum ki, yaşanan bu acılar bütün İslam dünyasının katkılarıyla azaltılacak. Bu acı gelişmeleri duyduğumuz andan itibaren hem toplantılar yaptık hem de kampanyalar düzenledik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
halık güneri
halık güneri - 8 yıl Önce

bu adam ABD beslemesi değil mi. Böyle bir adama hele ülkenin ancak yüzde 20'sine hakim olduğu halde ne yüzle hangi müslüman ahlakıyla Cumhurbaşkanı diyerek meşruiyet etfedersiniz?

banner39

banner36

banner37

banner35