Hollande, Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu'na sordu

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Başbakan Erdoğan'ın Köşk'e aday olup olmayacağını Kemal Kılıçdaroğlu'na çıktı

Hollande, Erdoğan'ı Kılıçdaroğlu'na sordu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Resmi ziyaret için Ankara'ya gelen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede ilginç bir konuya değindi. Hollande, Kılıçdaroğlu'na Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağını sordu.

Hollande, dün Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Rezidansı’nda Kılıçdaroğlu ile yaklaşık yarım saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye-AB ilişkileri, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, yaklaşan yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ile CHP ile Hollande’ın üyesi olduğu Sosyalist Parti (PS) arasındaki ikili ilişkilerin gündeme geldiği belirtildi. Görüşmede, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun da gündeme geldiği, Hollande’ın, “Yolsuzluklar her ülkede oluyor, her ülkede olabilir. Ama, önemli olan yolsuzlukların üzerine gidecek bağımsız bir yargının bulunmasıdır” diyerek bağımsız yargının önemine vurgu yaptığı kaydedildi.

Hollande’ın Kılıçdaroğlu’na 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler ve bu sene içinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de bazı sorular yönelttiği belirtildi. Hollande’ın, “Yerel seçimlerde kazanma şansınız nedir” ve “Erdoğan, cumhurbaşkanlığına aday olacak mı” sorularını yöneltmesi dikkati çekti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 10:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35