banner15

Hulusi Akar'dan Libya'da kritik görüşme

Hulusi Akar, Libya UMH lideri Serrac ile savunma ve askeri alanlarında iş birliği ile bölgesel güvenlik konularını görüştü.

Hulusi Akar'dan Libya'da kritik görüşme

Akar, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Libya'nın başkenti  Trablus'ta askeri törenle karşılandı.

Mitiga Havaalanında Libya Savunma Bakan Yardımcısı Owhida Abdulla  Najem, Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Abdurrahman Omran el-Taweele,Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan ve diğer ilgililer tarafından karşılanan  Akar, iki ülkenin ulusal marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını  selamladı.

Daha sonra Başbakanlık Binası'na geçen Hulisi Akar, burada aynı zamanda  Savunma Bakanı olan Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile bir araya geldi  ve heyetlerarası görüşmelere başkanlık etti.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti İçişleri Bakanı Fethi Ali Abdülselam  Başağa ile de görüşen Akar, daha sonra Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid  el-Mişri ile bir araya geldi.

Görüşmelerde, iki ülke arasındaki savunma ve askeri alanlarında iş birliği ile bölgesel güvenlik konularının ele alındığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanı Akar'a ziyaretinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, TİKA Başkanı Serdar Çam, Türkiye'nin Libya Özel Temsilcisi ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ile AK Parti Genel Başkanı Danışmanı Yasin Aktay da eşlik ediyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 17:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35