banner39

Irak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Masum'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda askeri törenle karşıladı. İki lider arasındaki görüşme başladı

Dış Politika 22.04.2015, 11:38 22.04.2015, 11:38
Irak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşıladı.

Irak ve Türk bayraklarını taşıyan atlı süvariler, Masum'u Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın önündeki caddede karşılayarak protokol kapısına kadar eşlik etti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Masum'u Saray'ın ana giriş kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Masum'un tören alanındaki yerlerini almasının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Fuad Masum, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tören Kıtası'nı denetleyerek, Türkçe "Merhaba asker" diye selamladı.

 İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Masum, merdivenlerde Türkiye ve Irak bayrakları önünde el sıkışarak, basın mensuplarına poz verdi.

Karşılama törenine İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar katıldı.

Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Erdoğan ve Masum, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cumhurbaşkanı Masum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle geldiği Ankara'da Anıtkabir'i de ziyaret etti.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?