banner39

Irak, Türkiye'den daha çok destek istiyor

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuceyfi, Türkiye'nin terörle mücadele konusunda Irak'a destek verdiğini gördüklerini, bu desteğin daha da artmasını istediklerini söyledi

Dış Politika 21.02.2015, 09:08 21.02.2015, 09:08
Irak, Türkiye'den daha çok destek istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame el-Nuceyfi, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda görüşerek, bölgedeki siyasi, güvenlik ve IŞİD ile mücadele konularını ele aldı.

Nuceyfi'nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu, akşam saatlerinde aradığı Nuceyfi'yle Irak ve bölgedeki güvenlik gelişmelerini görüştü.

Açıklamada sözlerine yer verilen Nuceyfi, "Türkiye'nin terör saldırılarına karşı mücadelesinde Irak'a olan desteğini görüyoruz. Bu konudaki rolünün daha etkin olmasını istiyoruz" dedi.

NUCEYFİ, TÜRKİYE YOLCUSU

Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin terörle mücadelede Irak'a çok yönlü olarak destek vermeye hazır olduğunu aktardı. Davutoğlu, bölge ve Irak'taki son siyasi ve güvenlik gelişmelerini görüştüğü Nuceyfi'yi ikili ilişkiler ve diğer konuların detaylıca görüşülmesi için Türkiye'ye davet etti. Nuceyfi, daveti kabul ederek, önümüzdeki günlerde yetkililerle görüşmek için Türkiye'ye gidecek.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?