banner15

Işık'tan Irak Büyükelçisi'ne 'PKK' uyarısı

Milli Savunma Bakanı Işık, Irak'ın Ankara Büyükelçisi El Alevi'yi kabulünde, Sincar'da bulunan PKK mevcudiyetine dikkati çekerek, buna müsaade edilmeyeceğini vurguladı

Işık'tan Irak Büyükelçisi'ne 'PKK' uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hişam Ali Ekber İbrahim el Alevi'yi Milli Savunma Bakanlığında kabul etti.

Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, büyükelçinin talebi üzerine gerçekleşen görüşmede, Irak'taki gelişmeler ayrıntılı olarak ele alındı.

Görüşmede, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne ve birliğine her zaman verdiği önemi vurgulayan Işık, Türkiye'nin Başika kampında eğittiği unsurların ve uluslararası koalisyona sağladığı katkıların, Irak'ın DEAŞ ve diğer örgütlerden kurtarılması amacı taşıdığını anlattı.

PKK VE BAĞLANTILI UNSURLAR

Musul ve civarında DEAŞ'a yönelik Irak güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarda sağlanan ilerlemeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Işık, bu operasyonlar sırasında özellikle Musul ve Telafer'e tamamen yabancı olan unsurların müdahalesi halinde ortaya çıkabilecek ciddi risklere işaret etti.

Bakan Işık, Sincar'da bulunan PKK mevcudiyetine vurgu yaparak, buna müsaade edilmeyeceğini kaydetti.

Görüşmede, PKK'nın veya bağlantılı unsurlarının her iki ülkenin de aleyhine olan faaliyetlerine izin verilmemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 17:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35