banner39

İtalya'nın Öcalan'a verdiği hemşehrilik ünvanına tepki

Dışişleri'nden İtalya'ya tepki: "Teröristbaşı Abdullah Öcalan’a fahri hemşehrilik verilmiş olması bu caninin işlediği ağır insanlık suçlarını görmezden gelen utanç verici bir gelişmedir"

Dış Politika 06.03.2020, 12:57
İtalya'nın Öcalan'a verdiği hemşehrilik ünvanına tepki

Dışişleri Bakanlığı İtalya'nın Abdullah Öcalan'a fahri hemşehrilik verme kararını yayınladığı duyuru ile eleştirdi.

No: 65, 6 Mart 2020, İtalya’nın Fossalto Belediyesi’nce PKK Terör Örgütü Lideri Abdullah Öcalan’a Fahri Hemşehrilik Verilmesi Hk.

İtalya’nın Fossalto Belediyesi’nce teröristbaşı Abdullah Öcalan’a fahri hemşehrilik verilmiş olması bu caninin işlediği ağır insanlık suçlarını görmezden gelen utanç verici bir gelişmedir.

40 bini aşkın masum insanın katledilmesinden sorumlu, uyuşturucu ve insan ticareti, kara para aklama, çocuk kaçırma ve diğer örgütlü suçlarda kabarık bir sicile sahip olan, AB terör örgütleri listesinde kayıtlı PKK’nın ve elebaşının meşrulaştırılması girişimleri beyhudedir. Ayrıca terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği ruhuna tamamen aykırıdır.

İtalya’da bazı yerel yönetimlerin benzer kararlarının son örneğini teşkil eden bu girişim ve bundan sonra olabilecek benzer girişimlere karşı İtalyan makamlarından terör örgütüne karşı mücadelede işbirliği beklentimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

Kaynak: Dışişleri Bakanlığı

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?