Kapıkule sınır kapısı araç geçişine açıldı

Bulgaristan'da yağış dolayısıyla bazı yollar su altında kaldığı için araçların geçişine izin verilmeyen Kapıkule'de alımlara başlandı

Kapıkule sınır kapısı araç geçişine açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bulgaristan'da yağış dolayısıyla yolların su altında kalması sonucu araç geçişlere izin verilmeyen Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan alımlara başlandı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, komşu ülkedeki sağanak dolayısıyla Kapıkule Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Kaptan Andreevo Gümrük Kapısı yolundaki derenin taşması sonucu Bulgaristan dün gece Kapıkule'den tır alımlarını durdurmuştu. Suların öğle saatlerinde gümrük sahasına da ulaşmasıyla Bulgar yetkililer Kapıkule'den küçük araçların geçişini de durdurmuştu.

Türk tarafından Bulgaristan'a geçecek araçlar Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Trakya Gümrük ve Bölge Müdürlüğü ekiplerince Hamzabeyli Gümrük Kapısı'na yönlendirilmişti.

Bulgar yetkililer, Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı ve yollarda biriken suların temizlenmesi sonucu, Türkiye'den gelen araçları kabul etmeye başladığını duyurdu.

Bulgar gümrük görevlileri, Türkiye'den gelen araçları olası dere taşmasına karşın kontrollü olarak ülkelerine alıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 21:12
YORUM EKLE

banner39