Kerry: Kimse Kobani'de Türk askeri istemiyor

ABD Dışişleri Başkanı Kerry, “Kürtlerin, Suriyelilerin ve Iraklıların Türk askerini Kobani’de istemediğini” savundu

Kerry: Kimse Kobani'de Türk askeri istemiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı Jon Kerry, Türkiye'nin Suriye'ye karadan girmesi konusunda yaptığı son açıklamasında, hiçkimsenin Türk ordusunu Kobani'de istemediğini ileri sürdü.

Amerika’nın Sesi'ne konuşan Kerry, “Kürtlerin, Suriyelilerin ve Iraklıların Türk askerini Kobani’de istemediğini” söyledi.

Kerry açıklamasında şunları söyledi: “ Türkiye koalisyonda görev alıyor ve belli alanlarda yardım ediyor. Ancak kesin olan bir şey varsa, aralarında Kürtlerin, Iraklıların, Suriyelilerin ve diğerlerinin olduğu farklı gruplar, Türk askerlerini Kobani’de istemiyor. Bundan dolayı herkesin sakin olması, yavaş adım atması gerekir. Özel temsilci John Allen Ankara ’da temaslarda bulundu. Tam olarak nerede olduğumuzu bu görüşmelerin sonunda kestirebileceğiz.”

İNCİRLİK'İ İSTİYORLAR

Amerika Savunma Bakanı Chuck Hagel da, Türkiye’den beklentilerinin İncirlik Hava Üssü’nün IŞİD’e yönelik bombardımana katılan uçaklara açılması ve Suriyeli ılımlı muhalefetin eğitilmesi ve silahlandırılması konusunda anlaşmaya varılması olarak sıralamıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 16:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35