banner15

Kılıçdaroğlu 'çatı aday' savunması yapacak

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü meclis toplantısında çatı adayla ilgili itirazlara cevap verecek. Ulusalcı vekillerin Kılıçdaroğlu'na itirazlarını iletecekleri belirtiliyor

Kılıçdaroğlu 'çatı aday' savunması yapacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün Parti Meclisi'nde Köşk adayına ilişkin itirazlara karşı savunmasını yapacak.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 'çatı aday' olarak belirlenmesinin ardından CHP'de ilk büyük hesaplaşma Parti Meclisi'nde (PM) yaşanacak.

Bugün genel merkezde toplanacak olan PM'de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İhsanoğlu'nun aday gösterilmesiyle ilgili eleştirilere yanıt verecek.

Toplantıda Birgül Ayman Güler gibi partinin ulusalcı kanadında yer alan isimlerin, CHP liderine 'Siyasal İslam'ın CHP Genel Başkanı eliyle Türkiye'ye dayatıldığı', 'İhsanoğlu'nun Atatürkçü, laik kesim tarafından kabul görmeyecek bir aday olduğu' eleştirilerini getiriceği belirtiliyor.

Sabah'ın haberine göre; Yine Adnan Keskin gibi bazı PM üyeleri de Kılıçdaroğlu'nun, aday belirlenmesinde izlediği yönteme itirazlarını dile getiricek.

Kılıçdaroğlu, PM'nin ardından il başkanlarını toplayacak. 26 Haziran'daki yapılacak toplantıda Kılıçdaroğlu, daha önceki görüşmesinde ağırlıklı olarak 'Yılmaz Büyükerşen'in adaylığı'nı isteyen il başkanlarına İhsanoğlu'nun adaylığını anlatacak ve seçim kampanyası süresince yürütülmesini istediği çalışmalar hakkında bilgi verecek.

Kılıçdaroğlu 27 Haziran'da ise Almanya'da inanç temsilcileriyle bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu, aralarında Alevi örgütlerinin de bulunduğu 650 inanç temsilcisinin davetli olduğu toplantıda "Neden İhsanoğlu'nu çatı aday olarak belirlediklerini" anlatacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 11:28
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48