Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a Şangay çıkışı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "1071’den beri yüzümüzü batıya dönmüşüz. Tam tersi bir istikamete Türkiye’yi götürüyorlar." dedi.

Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a Şangay çıkışı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sabah erken saatlerde yerel TV'lerin ortak yayınında yaptığı açıklamalarda ilgniç iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın AB'ye karşı Şangay beşlisine girme yönündeki girişimlerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Rusya’dan gelen uçağı indirdiler, içinde mühimmat var diye. Rusya ile AB ile kötü olduk. ‘Şangay beşlisine bizi alın’ dedi. Şangay beşlisi kimdir? 1071’den beri yüzümüzü batıya dönmüşüz. Tam tersi bir istikamete Türkiye’yi götürüyorlar. Türkiye’yi bir diktatör yönetiyor." diye konuştu.

17 ARALIK OPERASYONU

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları: "Başbakan özel uçağını gönderdi ve Vali’yi getirdiler. Ve o gece nüfuz etmeye başladılar olaya. Bu herkesin gözü önünce yapıldı. ‘Paralel devlet var’ diye yansıtılıyor. Ben ayakkabı kutusuna saklanan 4,5 milyon doları merak ediyorum. Yatak odalarındaki kasaları, içindeki paraları, para sayma makinelerini merak ediyorum.Bir bankanın genel müdürü parasını bankaya yatırmıyor da ayakkabı kutusunda saklıyor. İçerde tutuklu olan Zarrab var. Ona diyecekler ki ‘Konuşma seni çıkaracağız’ diye. Çünkü Reza Zarrab haber gönderdi ‘konuşurum’ diye. Tapelerden birinde yüzde 10 verdim bu işi aldım diyor. Benim duyarlılığımdan daha fazla Başbakan’ın duyarlı olması lazım. Sayın bakan sen bakan olmasan 700 bin TL’lik saati sana getirip verirler miydi diye sorması lazım…

"İNTERNET YASAKLARI"

Bu hükümet iktidar olmadan önce 3 Y ile mücadele edeceğiz dedi. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklarla mücadele edeceğim dedi. Kenan Evren de 12 eylül’de pek çok yasak getirdi. Bu Kenan Evren’e rahmet okutuyor.

"TV KANALINA MÜDAHALE EDİYOR"

Dün internete düştü. Fas’tan Türkiye’deki bir TV kanalına müdahale ediyor. Bahçeli konuşma yapmış. Fas’tan ‘neden o cümleleri koyuyorsunuz’ diye müdahale ediyor. Sen nasıl haberlere müdahale edersin? Ben Erdoğan Türkiye’nin en büyük gazete patronudur demiştim. Bütün gazetelere istediği sansürü uyguluyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 09:34
banner53
YORUM EKLE

banner39