banner15

Kızılay yardımları bugün Sincar'a ulaşacak

Dışişleri Bakanlığı, Türk Kızılayı tarafından gönderilen insani yardım malzemelerinin bugün Sincar bölgesine ulaşacağını açıkladı

Kızılay yardımları bugün Sincar'a ulaşacak

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, Türk Kızılayı tarafından Gaziantep'ten yüklenen üç TIR insani yardım malzemesinin bugün Telaferli Türkmenlerin sığınmış olduğu Sincar bölgesine ulaşmasının planlandığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, çatışmalardan etkilenen Türkmenler ve diğer Iraklılara yönelik insani yardım faaliyetlerine devam edildiği belirtilerek, Musul ilinin Telafer ilçesindeki yerlerinden edilmiş halka ulaştırılmak üzere Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 29 Haziran tarihinde temin edilen mutfak seti, battaniye ve gıda kolisinin Telafer bölgesine gönderildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Ayrıca Türk Kızılayı tarafından 29 Haziran tarihinde Gaziantep'ten yüklenen üç TIR insani yardım malzemesinin (su, gıda ve yatak) bugün Telaferli soydaşlarımızın sığınmış olduğu Sincar bölgesine ulaşması planlanmaktadır" denildi.

Irak’ta alıkonulan tüm vatandaşların Türkiye'ye en kısa sürede, sağ salim dönmeleri amacıyla gerekli çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğü ifade edilen Bakanlık açıklamasında şunları kaydedildi:

"Bağdat Büyükelçiliğimiz halen Irak’ta bulunan vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ülkemize dönebilmelerini teminen gerekli çalışmaları yürütmeye devam etmektedir. Bu çerçevede, Kriz Merkezi’ne ulaşan bilgi ve destek talepleri, eldeki güncel bilgiler ışığında ve Irak’ta devam eden olağanüstü koşullara rağmen ilgili birimlerimizce süratle cevaplandırılmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 13:49
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48