banner39

Küba'ya cami için iki formül

Erdoğan'ın Küba ziyaretinde tüm Müslüman ülkelerin katılımıyla ya da sadece Türkiye'nin desteğiyle cami yapılması gündeme geldi

Dış Politika 12.02.2015, 07:57 12.02.2015, 07:57
Küba'ya cami için iki formül

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ülkelerini kapsayan ziyaretinin ikinci durağı olan Küba'nın başkenti Havana'ya gitti. Erdoğan'ın ziyareti Türkiye'nin Küba'ya yaptığı cumhurbaşkanlığı düzeyindeki ilk ziyaret oldu. Ziyarette ülkeye yapılması planlanan cami de konuşuldu.

Kolombiya'daki programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Küba'ya geçti. Havana Jose Marti Uluslararası Havaalanı'nda Erdoğan'ı, Küba Dışişleri Bakan Yardımcısı Roglio Sierra, Türkiye'nin Havana Büyükelçisi Hasan Servet Öktem ve diğer ilgililer karşıladı.

KÜBA'YA CAMİ

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Küba'da cami yapılması konusunu gündeme getirdiği ve bu konuda iki formül ortaya konulduğu öğrenildi. Bütün Müslüman ülkelerin katılımıyla yapılacak bir projede Türkiye'nin de yer alabileceği ya da Türkiye'nin de desteklediği diğer formül olan sadece Türkiye tarafından Santiego kentinde bir cami yapılması formülü üzerinde durulduğu öğrenildi.

Toplantıda gündeme gelen bir diğer konu ise Türk Hava Yolları'nın (THY) Küba'ya doğrudan uçuşu için izin alınmasından oluştu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?