banner15

Lavrov'dan Çavuşoğlu'na: En kısa zamanda müjdeyi alacaksınız

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamada, "Vize için mutabakat zor değil. Bunu hızlıca halledebileceğiz. Hizmet ve hususi pasaport sahipleri için vizelerin kaldırılabileceğine ilişkin nota gönderdik. Umarım en kısa zamanda müjdeyi alacaksınız." dedi.

Lavrov'dan Çavuşoğlu'na:  En kısa zamanda müjdeyi alacaksınız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın başkenti Moskova'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.

Görüşme sonrası düzenlenen basın açıklamasında Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Vize konusunda istişare mekanizması oluşturulacak. Mütabakatların hayata nasıl geçirildiğine değindik. Soçi'de Anayasal Komite'nin kurulması hedefi vardı. Suriyeli mültecilerin güvenli bir şekilde evlerine dönüşünü sağlayacağız. Ortak planlarımızın arasında teröristlerin köklerinin kazınması.

Suriye'nin istikrara ve barışa kavuşmasını istiyoruz. İdlib çok yönlü bir problem sivil ve silahlı muhalifler var. Sağlıklı muhalefeti engelleyen silahlı muhalifler var. 

"Umarım en kısa zamanda müjdeyi alacaksınız"

Vize için mutabakat zor değil. TIR sürücüleri için daha önce karşılıklı vize kaldırmak için teklifte bulunmuştuk. Bunu hızlıca halledebileceğiz. Hizmet ve hususi pasaport sahipleri için vizelerin kaldırılabileceğine ilişkin nota gönderdik. Umarım en kısa zamanda müjdeyi alacaksınız.

Liderlerin görüşmesi gündemde, kısa sürede tarih belli olur" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 13:09
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48