banner15

Litvanya'dan Türkiye'ye 15 Temmuz ziyareti

Litvanya dışişleri bakanı 15 Temmuz’dan sonra AB ve NATO ülkeleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek ilk dışişleri bakanı olacak

Litvanya'dan Türkiye'ye 15 Temmuz ziyareti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius, 15 Temmuz'daki darbe girişimi dolayısıyla Ankara'ya resmi ziyarette bulunacak. 

Litvanya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Linkevicius'un bugün Ankara'ya gideceği bildirildi.

Linkevicius'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceği ifade edilen açıklamada, bakanların görüşmesinde iki ülke arasındaki işbirliği, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri, Varşova’da gerçekleşen NATO Zirvesi, Rusya ile ilişkiler, Ukrayna’daki durum, Suriye ve gündemdeki diğer uluslararası konuların ele alınacağı kaydedildi.

Açıklamada, "Linkevicius, 15 Temmuz’dan sonra AB ve NATO ülkeleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek ilk dışişleri bakanı olacak." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, Litvanyalı Bakan'ın, Ankara ziyareti kapsamında darbe girişimi sırasında ağır hasar gören TBMM binasını da ziyaret edeceği aktarıldı.

Linkevicius, daha önce Türkiye’nin Vilnius Büyükelçisi Aydan Yamancan ile görüşerek darbe girişimi şiddetle kınadığını ve Türkiye’yi kararlı biçimde desteklediğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 08:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35