Maarif Vakfı Ukrayna'da okul açacak

Temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Ukrayna İçişleri Bakanı, iki ülke kurumları arasında imzalanan protokolle Maarif Vakfı’nın Ukrayna’da faaliyet gösterebileceğini açıkladı

Maarif Vakfı Ukrayna'da okul açacak

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Maarif Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 4 Eylül'de bir protokol imzalandığını ve imzalanan protokol çerçevesinde Maarif Vakfı’nın, Ukrayna’da faaliyet gösterebileceğini belirtti. 

MAARİF VAKFI UKRAYNA’DA FAALİYET GÖSTERECEK

Ukrayna İçişleri Bakanı Avakov: "Pozisyonumuz çok net. Biz her zaman Türkiye'nin yanında olacağız ve her türlü terörle mücadelesinde Türkiye'ye destek vereceğiz. Maarif Vakfı ile ilgili de güzel haberlerimiz var. Yeni bir gelişme oldu. Maarif Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 4 Eylül'de bir protokol imzalandı. O protokol çerçevesinde Maarif Vakfı, Ukrayna'da faaliyetlerine başlayacak. Mali kaynakları belirsiz olan bu FETÖ okullarının bundan sonra Maarif Vakfı'nın kontrolü altında kalmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Böylece en yüksek devlet seviyesinde Maarif Vakfı'nı bir alternatif olarak görüyoruz. Gülen'in paralel yapılanmasına Ukrayna'da yer yok" ifadelerini kullandı.

FETÖ ile mücadele konusunda Ukrayna ve Türkiye arasındaki iş birliğini değerlendiren Avakov, kısa zaman önce FETÖ ile ilgili olarak Türkiye'de suçlanan iki şahsın Ukrayna'da yakalanıp Türkiye'ye iade edildiğine dikkati çekti.
 

YORUM EKLE

banner39