banner39

Medvedev'den Türkiye'ye kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili açıklama

Rusya Başbakanı Medvedev, Türkiye ile ticarette kısıtlamaların kaldırılması kararına ilişkin, "Karar, hükümetin çalışmaları kapsamında hızlı bir şekilde hayata geçirilecek. Gerekli belgeler hazırlanacak ve imzalayacağım." dedi.

Dış Politika 22.05.2017, 20:49 22.05.2017, 20:53
Medvedev'den Türkiye'ye kısıtlamaların kaldırılmasıyla ilgili açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, İstanbul'daki Rusya Başkonsolosluğu binasını ziyaretinde, gazetecilerin Türkiye temaslarına ilişkin sorularını yanıtladı. 

Medvedev, Türkiye ile ticarette kısıtlamaların kaldırılması kararına ilişkin soru üzerine şunları kaydetti:

"Karar hükümetin çalışmaları kapsamında hızlı bir şekilde hayata geçirilecek. Gerekli belgeler hazırlanacak, ben de onları imzalayacağım. Kısıtlamaların kaldırılması ağırlıklı olarak domates dışındaki meyve sebze ürünlerini kapsıyor. İmzalanacak kararname, (Türk) iş gücünün kullanılması ve inşaat dahil bazı sektörlere uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını kapsıyor. Bunun için çok zaman gerekmiyor."

TÜRK AKIMI DOĞALGAZ BORU HATTI PROJESİ

Medvedev, Türk Akımı doğalgaz boru hattının deniz kısmı inşaatının başlamasını önemli bir olay şeklinde nitelendirdi. Başbakan Medvedev, deniz kısmının ardından projenin Türkiye topraklarında uzunluğu yaklaşık 200 kilometreyi bulacak kara inşaatı aşamasına geçileceğini ifade etti.

Türk Akımı'nın ikinci hattının Avrupa'ya çıkış noktasının belirlenmesi için temasların yürütüldüğünü aktaran Medvedev, "Bu Avrupa'nın alacağı karara bağlı. Bu karar alınırken ekonomik konuların dikkate alınması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu siyasi değil ekonomik bir proje." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?