Milli Savunma Bakanı'ndan 'El Bab' açıklaması

TSK destekli Özgür Suriye Ordusu, Suriye'nin kuzeyindeki El Bab'ın merkezini ele geçirdi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "El Bab'ın tamamına yakını kontrol altına alındı" dedi.

Milli Savunma Bakanı'ndan 'El Bab' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık basın mensuplarına yaptığı açıklamada: "El Bab'a girileli çok oldu biliyorsunuz ama bugün şunu söyleyebiliriz; El Bab'ın tamamına yakını artık kontrol altına alındı, ilçe merkezine de girildi. Şu anda büyük oranda arama tarama faaliyetleri yürütülüyor. Arama tarama faaliyetleri bittiğinde El Bab tamamen DEAŞ unsurlarından temizlenmiştir diyeceğiz. Artık fazla bir zamana ihtiyaç kalmadı. Bugün itibarıyla şehir merkezine de tamamen girildi ve arama tarama faaliyetleri başlamış oldu."

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: "İstediğimiz, Rakka operasyonunun PYD/YPG terör unsurlarıyla değil, Özgür Suriye Ordusu ve Rakka'nın kendi meskun insanlarından oluşan güçle yapılması. Türkiye olarak böyle bir operasyon durumunda koalisyon güçleriyle birlikte gereken desteği vereceğimizi ifade ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 16:31
banner53
YORUM EKLE

banner39