banner39

Mısır'ın anlaşma iptaline Ankara'dan tepki

Dışişleri bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, Mısır'ın Türkiye ile anlaşmayı feshetmesini "ülkesinin ve halkının menfaat ve refahına verdiği zararlara bir yenisini ekledi" şeklinde değerlendirdi

Dış Politika 29.10.2014, 15:42 29.10.2014, 15:51
Mısır'ın anlaşma iptaline Ankara'dan tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Mısır'ın Ro-Ro ve Karayolu Transit Taşımacılığı Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Muhtırası'nı feshetmesine ilişkin "Mısır Hükümeti bu tasarrufu ile ülkesinin ve halkının menfaat ve refahına verdiği zararlara bir yenisini eklemiş olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bilgiç, bir soruya verdiği yazılı yanıtta, Mısır'ın iki ülke arasındaki "Ro-Ro ve Karayolu Transit Taşımacılığı Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Muhtırası”nı tek taraflı olarak feshettiğini, muhtıranın geçerlilik süresinin sonunda (Nisan 2015) uzatılmayacağını belirtti.

Bilgiç, "Mısır’la aramızda mevcut olan Ro-Ro ve karayolu transit taşımacılığı düzenlemeleri Türkiye’nin bölgeye olan ticaretinde cüzi bir yer tutmakta iken Mısır ekonomisine önemli katkılar sağlamaktaydı. Mısır Hükümeti bu tasarrufu ile ülkesinin ve halkının menfaat ve refahına verdiği zararlara bir yenisini eklemiş olacaktır" ifadelerine yer verdi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?