banner39

Ömer Çelik Yunanistan Dışişleri Bakanı'na üslup kriterini hatırlattı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’a tepki geldi. Çelik “Bir devlet adamının konuşması gereken üsluptan son derece uzak bir üslupla konuşmuştur. Bu üslupla devam edecekse bunun iyi sonuçları olmayacaktır." dedi

Dış Politika 10.07.2019, 14:43
Ömer Çelik Yunanistan Dışişleri Bakanı'na üslup kriterini hatırlattı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kahvaltıda AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çelik, "Yunanistan Dışişleri Bakanı, bir devlet adamının konuşması gereken üsluptan son derece uzak bir üslupla konuşmuştur." ifadelerini kullandı.

Çelik, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin dostluğu kıymetlidir, Türkiye'nin dostluğundan kimse zarar görmez, herkes fayda görür. Ama Yunanistan Dışişleri Bakanı bu üslupla başlamış oldu, bu son derece üzüntü vericidir. Bu şekilde üslupla devam edecekse bunun iyi sonuçları olmayacaktır."

"Hukuksuz eylemlerde bulunan Yunan tarafı ve Rum tarafıdır"

KKTC'li yetkililerin açıklamalarını sonuna kadar desteklediklerini, sonuna kadar arkasında olduklarını belirten Çelik, "Gerginliği çıkaran, hukuksuz eylemlerde bulunan Yunan tarafı ve Rum tarafıdır. Bu üslup aslında özür dilenmesi gereken bir üsluptur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü