Pakistan Ulusal Savunma Üniversite'si ekibi Türkiye'de

Pakistan Ulusal Savunma Üniversitesi heyeti Türkiye'de inceleme gezisinde bulundu

Dış Politika 05.05.2017, 11:44 05.05.2017, 11:44
Pakistan Ulusal Savunma Üniversite'si ekibi Türkiye'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Ulusal Savunma Üniversitesinden (NDU) 27 üyeli bir heyet, başlarında Tümgeneral Ghulam Qamar olmak üzere 'Yabancı Ülke İnceleme Gezisi'nin bir parçası olarak şu anda Türkiye'yi ziyaret ediyor.

Heyetin üyeleri arasında Pakistan silahlı kuvvetlerinden ve sivil hizmetlerden ve dost ülkelerden gelen 'Ulusal Güvenlik ve Savaş Dersi'nin katılımcıları bulunuyor.

NDU heyeti Türk Dışişleri Bakanlığını ve bağlı düşünce kuruluşu Stratejik Araştırmalar Merkezini (SAM) ziyaret etti ve Güney Asya ile ilgilenen kıdemli diplomatlarla, akademisyenlerle ve araştırmacılarla etkileşimde bulundu. Türk dış politikası hakkında ayrıntılı bir brifingden sonra Pakistan heyeti interaktif bir oturumda Türk katılımcılarla bölgesel ve küresel durum üzerine görüş alışverişinde bulundu. Heyet aynı zamanda NATO'ya bağlı 'Terörizme Karşı Savunma için Mükemmeliyet Merkezi'ni ve bazı savunma sanayisi kuruluşlarını da ziyaret etti.NDU heyeti istanbul ziyaretinde Türk Milli Savunma Üniversitesini ziyaret edecek. Üyeler aynı zamanda Türkiye'nin tanınmış düşünce kuruluşu Bilge Adamlar Stratejik Araştırma Merkezindeki hocalarla etkileşimlerde bulunacak.

NDU Pakistan'ın başlıca eğitim kurumlarından birisi. Akademik ve araştırma merkezi olarak tanınan NDU, stratejik düzeyde ulusal savunma üzerine politika girdileri sağlayan bir ulusal düşünce kuruluşu olarak hareket ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?