banner39

'PKK, FETÖ ve DEAŞ'la aynı anda mücadele ediyoruz'

Binali Yıldırım, Almanya'da bir araya geldiği sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle toplantıda konuştu.

Dış Politika 19.02.2017, 18:59 19.02.2017, 18:59
'PKK, FETÖ ve DEAŞ'la aynı anda mücadele ediyoruz'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, 53. Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere geldiği Almanya'nın Münih kentinde bir otelde, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de katıldı.

Almanya'da bir araya geldiği sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle toplantıda konuşan Başbakan Binali Yıldırım: "Bizim, sözümüz terör örgütlerinedir. Biz hiçbir vatansever vatandaşımızın terör örgütlerinin telkinine, onların gittiği yoldan gitmeyeceğine adımız gibi inanıyoruz. Terörle ilgisi olmayan vatandaşlarımızın tercihi, başımız gözümüz üstüne. İstediği tercihi yapsın. Bizim sözümüz terör örgütlerinedir. Kimse, çarpıtmasın, çok açık. Elbette vatandaş en güzel kararı verecek, terör örgütlerini sevindirmeyecek. Biz, bunu biliyoruz, ülkemize güveniyoruz, vatandaşlarımıza güveniyoruz." dedi.

" Bugün Türkiye, bir bölgesel güç, dünyada gittikçe itibarı artan bir ülke" diyen Yıldırım, 'PKK, FETÖ ve DEAŞ'la aynı anda mücadele ediyoruz'' açıklaması yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?