banner15

TBMM'ye gelen Vucic: Artık köprü yıkmak yok

TBMM'yi ziyaret eden Sırbistan lideri Vucic, "dostluk köprülerini güçlendirdik. Artık köprü yıkmak yok" dedi

TBMM'ye gelen Vucic: Artık köprü yıkmak yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüştü.

İsmail Kahraman, "Aramızda gerçek bir dostluk var. Sizler zatıaliniz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aradaki coğrafi mesafeyi kapattılar, kalbi bir bütünlük meydana getirdiler." ifadesini kullandı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ise Türkiye ve TBMM'ye başarı dileyerek, "Ülkelerimiz arasındaki ilişkide, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katkılarıyla ve gösterdiği uzlaşma politikasıyla mesafeleri kapattık, aramızdaki dostluk köprülerini güçlendirdik, dostluk köprüleri inşa ettik. Artık köprü yıkmak yok. Köprüleri inşa ediyoruz. Kendisinin vizyonuyla Balkanlarda ve aynı zamanda bizim bölgelerimizde inşa ettiği dostluk var olacak ve ebedi kalacaktır." diye konuştu.

Türkiye ve Sırbistan arasındaki ilişkilerin çok iyi bir seviyede olduğunu, bunu daha da ileriye taşıyacaklarını ve aradaki dostluğu pekiştireceklerini vurgulayan Vucic, iki ülkenin işbirliği yapacağı alanların çok olduğunu söyledi.

Vucic, ilişkilerde siyaset, ekonomi, kültür başta olmak üzere her alanda hızlı, efektif ve güçlü hareket etmek durumunda olduklarını ifade ederek, "Çünkü iş birliği alanları ve kapasitemiz çok." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 09:50
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48