banner15

TİKA'dan Guatemalalı polislere eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi" kapsamında Guatemalalı polislere "Temel Atış Eğitimi Kursu" verildi

TİKA'dan Guatemalalı polislere eğitim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi" kapsamında Guatemalalı polislere "Temel Atış Eğitimi Kursu" verildi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde, 4 Guatemala polisinin katılımıyla Türkiye’de Temel Atış Eğitimi Kursu düzenlendiği duyuruldu.

Polis Temel Atış Eğitimi Kursu’nda katılımcı polislere tabanca ve makinalı tabanca ile çeşitli atış teknikleri, atış eğitimleri ile genel emniyet kuralları hakkında temel bilgiler ve uygulamalı eğitimler verildi.

Eğitim sonunda katılımcılar, eğitimlerden çok memnun kaldıklarını ve ülkelerine döndüklerinde tecrübelerini diğer polislerle paylaşacaklarını ifade etti. Katılımcılar, bazı ülkelerden alınan eğitim programlarına kıyasla Türkiye tarafından verilen eğitimlerin daha kaliteli olduğunu dile getirdi.

Türkiye ile güvenlik iş birliği içerisinde olan ülkelerin emniyet teşkilatları arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi, özellikle polis eğitim kurumları arasında eşgüdüm ve iş birliğinin sağlanması amacıyla 2007'den bu yana "Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi" yürütülüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 17:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35