banner39

banner35

TSK Münbic'e giriyor

Münbiç Operasyonu başladı. TSK Topçu Birlikleri, Münbiç'te bulunan PKK/YPG hedeflerini vuruyor

Dış Politika 14.10.2019, 17:18 14.10.2019, 18:17
TSK Münbic'e giriyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Topçu Birlikleri, Münbiç'te bulunan PKK/YPG hedeflerini vuruyor.

TSK destekli SMO Kuvvetleri Münbiç'in kuzeyindeki Dendenoğlu ve Ulaşlı köylerini PKK'dan ele geçirdi. Rejime ait bir tank ele geçirildi..

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Münbiç hattı boyunca kara ve hava ateş destek vasıtaları ve İHA'larla desteklenen operasyon başarıyla devam ediyor. 

Daha önce tespiti yapılan PKK mevzileri, mühimmat depoları ve karargahları nokta atışı imha ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Şu an itibarıyla Kobani'de Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda ise şu anda biz kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız." dedi

Yorumlar (1)
Ahmetinejat 3 yıl önce
Ttamp, de belirtmişti biz Türkler için SAVAŞMAK öğle yemeğine çıkmak gibi birşey !!! Konaniye girmek ise ara öğün bile değil ... Hele birde Akşam yemeğimiz var ? Ona daha hiç başlamadık ... Hele birde ORUÇ sak ve iftarımızı görmek istemezsiniz, O iftarımız tam bir Bayramdır ! Ve bizim Dini Bayram yemeklerimiz var, hem çok kalabalık, hemde çook uzun sürebilir Sorada kalmamız !!! İşte O Bayram yemeklerimiz ki, Vay zalimlerin haline, Vay siyonistlerin haline, Vay Vay Emperyalist letin haline... İşte O son yemektir Bayramımızdır !!!
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?