banner39

Türk heyeti ABD’den döndü

Türkiye-ABD arasında yaşanan krize çözüm bulmak üzere ABD’ye giden heyet geri döndü. Heyet, ABD’li yetkililerle bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelerde, rahip Andrew Brunson’un durumu, önemli konu başlıklarından olduğu bilgisine ulaşıldı.

Dış Politika 09.08.2018, 15:57 09.08.2018, 16:53
Türk heyeti ABD’den döndü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında ABD’ye giden heyet, Washington’da ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yetkililerle temaslarda bulundu. Yapılan görüşmelerde rahip Brunson ve son zamanlarda Türkiye ile ABD arasında yaşanan sorunlar gündeme geldi. İkili ilişkilerin de masaya yatırıldığı toplantı 50 dakika sürdü. Heyet toplantının ardından Türkiye’ye döndü.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türk ve Amerikan heyetleri arasındaki görüşmeye dair yaptığı ikinci yazılı açıklamada, "Bugün Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan, Türk Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile görüştü. İkili, Papaz Brunson da dahil ikili ilişkileri ilgilendiren birçok konuyu ele aldı." ifadelerine yer verdi.

Bu açıklamadan kısa süre önce görüşmelere dair ilk yazılı açıklamasını yapan ABD Dışişleri Bakanlığı, "Türk yetkililerle ilave görüşmeler yaptık. Görüşmeler devam ediyor." değerlendirmesinde bulunmuştu.


 

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü