banner15

Türk Kızılayı yardım tırları Irak'ın Sincar bölgesinde

Irak'taki çatışmalardan dolayı evlerinden ayrılan binlerce kişinin temel insani ihtiyaçlarını karşılamak için Irak'a doğru yola çıkan Türk Kızılayı tırları Irak'ın Sincar bölgesine ulaştı. Kızılay bölgeye çadır kent kuracak

Türk Kızılayı yardım tırları Irak'ın Sincar bölgesinde

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'in Musul ve çevresinde işgaller yaparak ilerlemesi ve çatışmalar yapmasından dolayı birçok Iraklı evlerinden ayrılarak güvenli bölgelere kaçmak zorunda kalmıştı. Bu bölgelerde bekleyen halk gıda, temiz su ve giyecek sıkıntısı çekiyordu. Türkiye'den yola çıkan Kızılay yardım tırları Irak'ın Sincar bölgesine ulaştı. 

Türkiye'den gönderilen yardımların dağıtımını organize etmek için Irak'ın Sincar bölgesine giden Türk Kızılayı ekipleri çalışmalara başladı.

Türk Kızılayından yapılan açıklamaya göre, dün Habur Sınır Kapısından Irak'a giren çadır, içme suyu ve bisküvi yüklü 3 tır Sincar'a ulaştı.

Yardımların dağıtımını organize etmek için Sincar'a giden Türk Kızılayı ekibi, yerel yetkililerle görüştükten sonra çalışmalara başladı. Kızılay ekibi, ilk etapta, yeri daha önceden belirlenen bin metrekare alanda çadır kent kuracak. Ekip, gün içinde, çadırların önemli bir bölümünün kurulumunu tamamlamayı planlıyor.

GİYİMDEN GIDAYA TÜM İHTİYAÇLAR KARŞILANACAK

Telafer'i terk etmek zorunda kalan Türkmenlerin konaklaması için kurulacak çadır kentte insanların yemekten gıdaya tüm ihtiyaçları Türk Kızılayınca karşılanacak.

"Telafer'e El Uzat" sloganıyla yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı, Türkmenler başta olmak üzere Irak'taki çatışmalardan olumsuz etkilenen tüm gruplara yardım götürecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 13:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48