banner39

Türk vatandaşlarına Yemen'i terkedin uyarısı

Dışişleri bakanlığı, Yemen'e tavsiye edilmemesini ve oradaki vatandaşların ayrılmasını 'kuvvetli bir şekilde' tavsiye etti

Dış Politika 06.02.2015, 08:16 06.02.2015, 14:56
Türk vatandaşlarına Yemen'i terkedin uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanlığı, Yemen’de bulunan Türk vatandaşlarından ülkeyi terk etmeleri için uyarıda bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, vatandaşların Yemen'den ayrılmalarının 27 Ağustos ve 30 Eylül tarihlerinde yapılan açıklamalarda da tavsiye edildiği hatırlatıldı. Açıklamada, Yemen’deki iç gelişmelere bağlı olarak, kamu düzeni ve güvenlik durumundaki olumsuzlukların sürdüğü belirtilerek, ülkede hükümet boşluğunun doğduğu aktarıldı. Toplumsal Olayların ve gösterilerin meydana geldiği kaydedilen açıklamada, asayiş ile ilgili olayların artması ihtimalinin mevcudiyeti ifade edildi.

'ÜLKEDEN AYRILIN' UYARISI

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Mevcut şartlarda, halen Yemen’de bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir. Yemen’den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür. Yemen’de bulunan vatandaşlarımız, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Sana Büyükelçiliğimiz ile Bakanlığımızın Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne başvurabilirler:

T.C. Sana Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi Adres: P.O. Box. 18371, Behind Hadda Hotel Sana'a, Yemen Tel: +967 1 432 890 (6 hat)

E-posta: embassy.sanaa@mfa.gov.tr, Konsolosluk Çağrı Merkezi Tel: +90 312 292 29 29."

banner53
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?