Türkiye-İsrail ilişkileri her an normalleşebilir!

Mavi Marmara saldırısıyla ilgili Türkiye ile İsrail arasındaki müzakerelerin her an sonuçlanabileceği iddia edildi

Türkiye-İsrail ilişkileri her an normalleşebilir!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye ile İsrail arasında siyasi ve diplomatik krize son vermesi beklenen müzakerelerin devam ettiği ve her an sonuçlanabileceği açıklandı.

Adı açıklanmayan Türk bir yetkiliye dayanarak verilen haberde, iki ülke arasındaki normalleşme sürecinin her an başlayabileceği ifade edildi.

Türkiye ve İsrail, Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine tazminat ödenmesi için nisan ayında görüşmelere başlamıştı. Mavi Marmara konusu, Türkiye'nin ilişkilerin normalleşmesi için şart koştuğu iki maddeden biriydi. Diğer şart ise İsrail'in Gazze'ye yönelik ablukayı kaldırmasıydı. 

Görüşmeler, ABD aracılığıyla başlamış ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, görüşmeler öncesinde İsrail'in Mavi Marmara baskınındaki hataları nedeniyle dilediği özrü kabul etmişti.

Türkiye Mavi Marmara baskınından sonra İsrail Büyükelçisi'ni çekmiş ve İsrail'in Türkiye Büyükelçisi'ni de göndermişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 14:20
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
hamit
hamit - 7 yıl Önce

ne zaman israiller ilişkilerimiz bozulduki şimdi düzelsin.Ha uyuyan ılımlı müslümanları kast ediyorsanız o başka,onlara ne verseniz yerler ,tayyip ne dese gözünü kırpmadan kabul ederler. Akp döneminde görülmemiş oranda israille ilişkilerimiz artmış durumda,yani "one minute" ve israile efelenmeler hepsi palavra aslında. Yiyenlere selam olsun

banner39