banner39

Türkiye İsrail'e karşı girişimlerde bulunacak

Bakan Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı gerekli girilşimlerde bulunacaklarını söyledi

Dış Politika 15.11.2012, 10:06 15.11.2012, 10:13
Türkiye İsrail'e karşı girişimlerde bulunacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Maalesef dün İsrail saldırganlığını bir kez daha gösterdi. İsrail'in bu hukuk tanımazlığı maalesef bölgenin istikrarı ve güvenliğini tehdit altına aldığı gibi, her an açık hapishanede yaşayan Gazze halkının, güvenliğini de tehdit etmektedir. " dedi.

Davutoğlu, "Biz gerek bugün İİT ile gerekse uluslararası kurumlarda İsrail'in bu saldırıdan dolayı hem kınanması hem de bu saldırgan tutuma karşı gerekli önlemlerin alınması için girişimlerde bulunacağız. " ifadelerini kullandı.

BİR TEPKİ DE BAĞIŞ'TAN

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da TRT Türk'te yayınlanan ''Görüş Farkı'' programında İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonunu değerlendirdi.

Bağış, söz konusu saldırının 4 yıl aradan sonra Gazze'ye yapılan ilk suikast saldırısı olduğunu belirterek, ''Çok acı bir şey ama maalesef İsrail'de bir seçim kararı alındı, o seçim kararı akabinde bir manevra var. Tamamen ABD'de Obama yönetimin yeniden şekilleneceği bir süreçte bir kargaşa yaratma çabası. Tamamen Netanyahu'nun yaklaşan İsrail'deki seçimlere yönelik bir manevrası'' dedi.

Yorumlar (1)
selko 10 yıl önce
Hangi girişimden bahsediyor dışişleri bakanı, mavi marmara yı vurduğununda ne girişimde bulundun. İsrael'in kim olduğunu hala anlamadık galiba. Dünya'nın gizli yöneticisi ve gücü. Hiç bir girişim İsraeli bağlamıyacağını düşünüyorum.Tel Aviv Büyükelçimiz İsrael dışişleri bakanlığına çağrıldığında ve İsrael'li Bürokratın karşısında aşağlandığında ne gibi bir girişimde bulundunuz hepsi fos.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?