banner39

banner35

Türkiye, Rusya'nın Krasnador kentinde başkonsolosluk açıyor

Türkiye, Rusya'daki Novorossiysk Başkonsolosluğunu kapatarak yerine Krasnodar Başkonsolosluğunu açacak

Dış Politika 02.05.2018, 15:06 02.05.2018, 18:30
Türkiye, Rusya'nın Krasnador kentinde başkonsolosluk açıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğine bağlı Novorossiysk Başkonsolosluğu kapatılarak yerine Krasnodar Başkonsolosluğu açılacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatını oluşturan birimlerin nitelik, kurulduğu şehir ve ülke, görev alanı, akredite edildiği ülkeler ve bağlı bulunduğu misyonlar hakkındaki 13 Nisan 1999 tarihli Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapılmasına ilişkin karar da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Rusya Federasyonu'nda bulunan, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğine bağlı Adıgey Cumhuriyeti, Krasnodar ve Rostov bölgelerinden sorumlu Novorossiysk Başkonsolosluğu kapatılarak Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne bağlı Krasnodar Başkonsolosluğu açılacak ve Adıgey Cumhuriyeti, Krasnodar ve Rostov bölgelerinden burası sorumlu olacak.

Yapılan değişiklik ile Türkiye'nin Rusya Federasyonundaki Moskova Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesinin görev alanı da, "Kazan, Krasnodar ve St. Petersburg Başkonsoloslukları görev çevreleri hariç Rusya Federasyonu" olarak belirlendi.

 

banner53
Yorumlar (0)
1
hafif kar duşu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?