banner39

Türkiye ve ABD, Libya'ya yardımda anlaştı

Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama arasında telefon görüşmesi yapıldığı öğrenildi. Görüşmede iki ülkenin ortaklaşa Libya'ya insani yardım yapacağı belirtildi.

Dış Politika 25.02.2011, 18:31 25.02.2011, 18:58
Türkiye ve ABD, Libya'ya yardımda anlaştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile Libya'daki durumu görüştü.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Görüşmede, iki ülkenin, Libya'daki vatandaşlarının güvenliği ele alındı. Liderler, Libya hükümetinin, yaptıklarından sorumlu olduğunu belirtti. Libya halkına insan yardım sağlanmasının önemi üzerinde de mutabakata vardılar." denildi.

Açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın, Libya hükümetinin kendi halkına karşı şiddet kullanmasının kabul edilemez olduğunu söylediği aktarıldı. İki liderin, uluslararası toplumun acilen bu duruma hangi yollarla karşılık vereceği üzerinde durduğu belirtildi.

Yorumlar (1)
ferruh bakır 11 yıl önce
Eğer Beyaz Saray'ın görüşmeye ilişkin yaptığı bu açıklama doğru ise hükümet Kaddafi yönetimi karşıtı bir pozisyona geçmiş oluyor...Eee hani Türkiye oradaki Türkiye vatandaşlarını öncelikli görerek itidalli hareket ediyordu...Libya olayı bence hiç de masum değil....İşin içinde iş var...Libya'daki isyana seviniliyor ama sonunda ters şeyler olacak gibi...
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?