Türkiye ve Çin arasında yeni anlaşmalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in görüşmesinde anlaşma ve mutabakatlar imzalandı

Türkiye ve Çin arasında yeni anlaşmalar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Şi Cinping'in heyetler arası görüşmeleri sonrasında iki ülke arasında anlaşma ve mutabakatlar imzalandı. 

Resmi karşılama töreninin ardından heyetler arası görüşmeye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Şi, daha sonra Büyük Halk Salonunda anlaşma ve mutabakat imza törenine katıldı. 

Törende, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Hükümetleri Arasında Başbakan Yardımcıları Düzeyinde İşbirliği Komitesi Kurulmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile mevkidaşı Vang Yi tarafından imzalandı. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile mevkidaşı Gao Hucheng ise "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Çin Halk Cumhuriyeti Arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına Dair Anlaşma ile Ekonomik ve Ticari İşbirliği İçin Orta-Uzun Vadeli Kalkınma Planı"nı imza attı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 17:05
banner53
YORUM EKLE

banner39