banner15

Türkiye'den IŞİD'e askeri harekât sinyali

Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu, Türkiye'nin IŞİD'e karşı askeri harekât planları bulunduğunu açıkladı

Türkiye'den IŞİD'e askeri harekât sinyali

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, ''IŞİD'e karşı önümüzdeki günlerde askeri olarak harekete geçme planlarımız var'' dedi.

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde düzenlenen IŞİD'le mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Irak ve Suriye'deki IŞİD'in Türkiye için de tehdit olduğuna dikkati çeken Sinirlioğlu, şunları kaydetti: IŞİD, yaşam tarzımızı ve güvenliğimizi tehdit etmektedir. Türkiye, IŞİD'e karşı yapılan mücadelede Irak ve Kürdistan bölgesine yardım etmeye devam edecek. Tüm terör örgütlerinin ortadan kaldırılması için çabalarımızı sürdüreceğiz. Kürdistan bölgesi ve Irak'ın terörle mücadelede başarılı olabilmesi için sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz. Bu Irak ve Kürdistan bölgesine aydınlık bir gelecek için çok açık bir mesajdır.

Bakan Sinirlioğlu, bir soru üzerine IŞİD'in Türkiye sınırlarında da terör saldırıları düzenlediğini hatırlatarak, "Onlara (IŞİD) karşı önümüzdeki günlerde askeri olarak harekete geçme planlarımız var. Göreceksiniz. Hepimiz birlikte bu tehlikeye karşı durmalıyız. Fakat aynı zamanda Suriye'deki krizin çözülmesi gerekiyor. Demokratik bir temelde Suriye sorunu çözülmelidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 10:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35