banner39

Türkiye'den Libya'daki Geçiş Hükümeti'ne tebrik

Türkiye, Libya'da Başbakan Abdurrahim El Keib başkanlığında kurulan Geçiş Hükümeti'ni tebrik etti

Dış Politika 25.11.2011, 17:47 25.11.2011, 17:50
Türkiye'den Libya'daki Geçiş Hükümeti'ne tebrik

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye, Libya'da kurulan Geçiş Hükümeti'ni tebrik etti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Libya Geçiş Hükümeti’nin, Ulusal Geçiş Konseyi (UGK) tarafından belirlenen takvim içinde açıklanmış olmasını, Libyalı kardeşlerimizin demokratik geçiş sürecine bağlılıklarının bir işareti olarak takdirle karşılıyoruz." denildi.

Geçiş Hükümeti'nin Libya’nın önündeki sınamaların başarıyla aşılmasında büyük rol ve sorumluluk üstleneceği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu bağlamda, toplumsal barış ve uzlaşmanın sağlanması, kamu düzeninin ve hizmetlerinin yeniden tesis edilmesi, halkın günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve halkın meşru talepleri doğrultusunda anayasal demokrasiye geçiş sürecinin tamamlanması Geçiş Hükümeti’nin önemli icraatlarını teşkil edecektir. Türkiye, bu zorlu geçiş döneminde kardeş Libya halkının yanında yer almaya devam edecek ve onun meşru temsilcisi olan Libya Geçiş Hükümetine tam destek verecektir."

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yeni Libya Geçiş Hükümetinde Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığına atanan Dr. Aşur El Hayyal’i dün telefonla arayarak tebrik ettiği ve Türkiye’nin Libya Geçiş Hükümeti'ne verdiği tam desteği yinelediği kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?