banner15

Türkiye'den Yunanistan'a FETÖ misillemesi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan'da darbeci askerlerin tahliye edilmesine ilişkin, 'Yunanistan'la geri kabul anlaşması durduruldu' dedi.

Türkiye'den Yunanistan'a FETÖ misillemesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ​Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından bir otelde Antalya, Isparta ve Burdur bölgesi gazetecilerinin katılımıyla düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yunanistan'la geri kabul anlaşması durduruldu

Yunanistan'da 15 Temmuz darbe girişimine katılan darbeci askerlerin tahliye edilmesiyle ilgili soru üzerine Çavuşoğlu, Yunanistan'ın yaptığının kabul edilebilir olmadığını dile getirdi.

Yunanistan'ın darbelerden en çok çeken ülkelerden biri olduğuna değinen Çavuşoğlu, "Yunanistan'da hükümet gerçekten bu konuyu çözmek istiyor. Fakat aynı zamanda görüyoruz ki Yunanistan'a batıdan çok ciddi baskı var. Hele hele Yunan yargıçlara. Onlar diyor ki Yunan yargıçlar bağımsız. Ama biz biliyoruz ki onlara batıdan çok baskı var. AB ile bir göçmen anlaşması var. Bu uygulanıyor. Bir de Yunanistan ile ikili geri kabul anlaşmamız var. Şu anda o geri kabul anlaşmasını durdurduk. Son mahkeme kararından sonra da Yunanistan'a yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

8 darbeci askeri serbest bıraktılar

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 asker serbest bırakılmıştı. Darbeci askerlerin avukatı, tutuklu bulunan son askerin de geçen hafta tahliye edildiğini söylemişti. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 16:24
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48