Türkmen lider Berdimuhammedov Ankara'da

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'de iki gün resmi temaslarda bulunacak

Türkmen lider Berdimuhammedov Ankara'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.

Ankara'ya saat 07.50'de gelen Berimuhammedov'u ve beraberindeki heyeti, Esenboğa Havalimanı'nda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi karşıladı.

Uçaktan indiği esnada, Türkiye'de eğitim gören bir grup Türkmen öğrenci tarafından şiirler ve bayraklarla karşılanan Berdimuhammedov, bir süre öğrencilerle sohbet ettikten sonra Bakan Zeybekçi ile şeref salonuna geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'de iki gün resmi temaslarda bulunacak Berdimuhammedov ve heyetinin ilk durağı Anıtkabir olacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak Berdimuhammedov, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısına katılacak. Berdimuhammedov'un onuruna Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca akşam yemeği de verecek.

Berdimuhammedov gün içerisinde TOBB Üniversitesi'nde düzenlenecek törene katılacak ve kendisine burada fahri doktora unvanı verilecek.

Türkmen Devlet Başkanı yarın İstanbul'da Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu’nun açılış törenine katılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 08:25
YORUM EKLE

banner39