Yemen'de Türk yük gemisinde patlama

Yemen'e buğday taşıyan İnce İnebolu isimli Türk gemisinde patlama meydana gelirken, gemiye yönelik füze saldırısı ihtimali üzerinde duruluyor.

Dış Politika 12.05.2018, 12:50 12.05.2018, 12:50
Yemen'de Türk yük gemisinde patlama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Reuters'ın haberine göre, Yemen’in Husilerin kontrolündeki Salif limanına buğday taşıyan İnce İnebolu isimli Türk yük gemisinde patlama meydana geldi.

Patlama sonrası gemi kaptanının yardım çağrısına Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon birlikleri cevap verdi. Suudi gemilerinin yardımıyla Türk gemisi Jizan limanına çekildi, gövdede büyük hasar var.

İncelemelerde bulunan Suudi yetkililerin patlamanın içeriden dışarıya doğru gerçekleştiğini söyledikleri ifade edildi. Füze saldırısı ihtimalinin yanı sıra, geminin parçalarının aşırı ısınmasından kaynaklı bir kaza ihtimalinin bulunduğu da belirtildi.

50 bin ton Rus buğdayıyla yüklü olan gemiden gelen ilk görüntülerde, geminin gövdesinin sol tarafında büyük bir delik olduğu görüldü.

Reuters'a konuşan bir uzman, füze saldırısı ihtimalinin yanı sıra, geminin parçalarının aşırı ısınmasından kaynaklı bir kaza ihtimalinin de bulunduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?