banner39

Zebari Türkiye'ye gelecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Cuma günü Irak Dışişleri Bakanı sayın Zebari'nin gelmesini bekliyoruz. Daha sonra da benim ziyaretim söz konusu olacak" dedi.

Dış Politika 23.10.2013, 19:52 23.10.2013, 19:55
Zebari Türkiye'ye gelecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'nin cuma günü Türkiye'ye gelmesini beklediklerini belirterek, "Bu ziyaretlerde, Türkiye ile Irak arasında zaten eskiden beri var olan ancak son dönemlerde konjektürel sıkıntılar yaşanmış ilişkilerin yeniden üst düzeye çıkarılması yönünde önemli adımlar atacağımıza inanıyorum'' dedi.

Davutoğlu, Umman'ın başkenti Muskat'taki temasları esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Irak Dışişleri Bakanı Zebari'nin Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyareti değerlendirdi.

Zebari'nin cuma günü Türkiye'ye gelmesini beklediklerini ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu konuda, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda, New York'da bir görüşme yapmıştık, daha sonra Cenevre'de mülteciler ve insani konuların ele alındığı toplantıda tekrar bir araya gelmiştik.Türkiye ile Irak arasında yapılacak üst düzey ziyaretleri artırma konusunu takvime koymuştuk, bu çerçevede TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı sayın Volkan Bozkır dün Bağdat'taydı, cuma günü de sayın Hoşyar Zebari'nin gelmesini bekliyoruz. Daha sonra da benim ziyaretim söz konusu olacak. Böylece bu ziyaretlerde, Türkiye ile Irak arasında zaten eskiden beri var olan ancak son dönemlerde konjektörel sıkıntılar yaşanmış ilişkilerin yeniden üst düzeye çıkarılması yönünde önemli adımlar atacağımıza inanıyorum.''

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?