IŞİD'den Erdoğan'a tehdit

IŞİD'inn Türkçe dergisi Konstantiniyye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı PKK ve HDP'ye destek olmakla suçlayarak IŞİD'i karşısına aldığını açıkladı

IŞİD'den Erdoğan'a tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in Türkçe dergisi Konstantiniyye, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yeni tehditlerde bulundu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Türkiye'den 'Tağuti rejim' olarak bahsedilen dergide IŞİD'in dergisi Konstantiniyye'nin ikinci sayısı internet üzerinden yayımlandı.

Dergide Suruç saldırısıyla ilgili herhangi bir açıklama veya yorum yer almadı ancak Türkiye hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sert eleştiriler yöneltildi.

Derginin önsözünde şu ifade yer aldı:

"(…) Son dönemde garip tavırlar sergileyerek IŞİD'i karşısına almak isteyen Türkiye devletinin PKK'ya verdiği destek ve tavizlerle bölünmeye doğru yol aldığını da izah etmeye çalıştık.

Dergide Türkiye'den "Tağuti rejim" olarak bahsediliyor.

ERDOĞAN VE KÜRTLER

Erdoğan'ın Kürt 'devleti" başlıklı yazıda "Erdoğan'ın bilerek veya bilmeyerek, direkt veya dolaylı olarak her gün bu ateist örgütü besleyip büyüttüğü" ifadesine yer veriliyor.

Dergide "Erdoğan beslemesi bu ateist çete sürekli olarak Tağut Erdoğan hükümetini, IŞİD'e destek verdiğini iddia edip aslında kendilerine destek istemektedirler" deniliyor.

Söz konusu yazıda şu ifadeler yer alıyor:

"Tağut AKP hükümetinin IŞİD'e hiçbir şekilde yardım etmediklerini de çok iyi bilmektedirler.

Şu an Suriye ve Irakta ABD'nin uçaklarının arkasında savaşan Erdoğan beslemesi bu ateist örgütün, aynı tabloyla Türkiye'de savaşması çok da uzak değildir. ABD'nin büyük oranda gözünden düşürdüğü AKP hükümetine karşılık daha sadık uşaklarına, başka şanslar tanıyabilir ve Türkiye dâhil olmak üzere bunlara büyük toprak parçalarını teslim etmek için onlara öncülük edebilir."

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 20:47
banner53
YORUM EKLE

banner39