banner39

Deniz kuvvetleri ülkenin her kıyısında devriye geziyor

Akdeniz'de Türkiye'nin yetki ve sorumluluk alanında bulunan bölgelerin güvenliğini sağlamak ve Türkiye'nin haklarını korumak için gerçekleştirilen Akdeniz Kalkanı Harekatı kapsamında Deniz Kuvvetlerine ait gemiler bölgede devriye ve karakol faaliyetleri yürütüyor.

Genel 21.08.2018, 00:23 21.08.2018, 00:41
Deniz kuvvetleri ülkenin her kıyısında devriye geziyor

Türk Deniz Kuvvetleri Karadeniz, Akdeniz ve Ege'de Türkiye'nin haklarını korumaya devam ediyor. 

İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır'ın saldırgan tavırlarına karşı Türkiye'nin Akdeniz'deki haklarını savunan ve koruyan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bölgede savaş gemileriyle karakol ve devriye görevlerini icra ediyor. 

TSK tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Karadeniz’de muhtemel terör ve yasa dışı faaliyetlerin caydırılması ve deniz güvenliğine katkıda bulunmak maksadıyla icra edilen Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında; bir denizaltı karakol görevine devam etmektedir. 

Doğu Akdeniz’de; Türk deniz yetki alanlarında denizde durumsal farkındalığa sahip olmak, deniz güvenliğine katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin deniz yetki alanlarındaki hak ve menfaatlerini korumak maksadıyla icra edilen Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında; bir korvet ve bir hücumbot keşif gözetleme, bir karakol gemisi karakol görevine devam etmektedir. 

Yasaklanmış silah ve malzemenin Lübnan kara suları ve limanlarına girişini tespit etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler UNIFIL Deniz Harekâtı’na iştirak eden bir korvet Lübnan açıklarında karakol görevine devam etmektedir.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?