banner15

Ayşe Şasa'nın ardından

DÜBAM olarak Ayşe Şasa'nın ardından yazılanları bu dosyada bir araya getirmeyi kendisine bir vefa borcu olarak görmenin yanında Türkiye’nin yakın dönem tarihi üzerinde kafa yoranlara da faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Ayşe Şasa'nın ardından

Dünya Bülteni - DÜBAM

Ayşe Şasa’nın ahirete göçünün ardından söylenenler, onun ne çok kişiye dokunduğunu, ne çok ruhta iz bıraktığını gösteriyor. Kişisel temas kuramayanlar bile bütün samimiyetiyle açtığı ruh dünyasını az veya çok tanıdı. Hiç bir komplekse kapılmadan ruh macerasını, kişisel serüvenini, fikir sancılarını, manevi arayışlarını bizlerle paylaşması gönül ve fikir dünyamızı zenginleştirirken belki de bir çok acının hafiflemesini sağladı. Ardından yazılanlar onun cihanda bıraktığı hoş etkiye tanıklık ediyor.
Bu tanıklıklardan da anlaşılacağı üzere Ayşe Şasa’nın bireysel macerası kendi ruhsal serüveninin yanı sıra Türkiye tarihiyle, siyasi izlekle ve bu izleğin tezahür alanlarından biri olarak sinema tarihiyle iç içe geçmiş durumda. DÜBAM olarak onun ardından söylenenleri bu dosyada bir araya getirmeyi kendisine bir vefa borcu olarak görmenin yanında Türkiye’nin yakın dönem tarihi üzerinde kafa yoranlara da faydalı olmasını temenni ediyoruz.
Mekanı cennet olsun...

Dosyayı okumak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 09:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Kapaklıkaya
İbrahim Kapaklıkaya - 6 yıl Önce

Bir dostun gönderdiği Ayşe Şasa dosyanızı okurken gözyaşlarımı tutamadım. Üç beş günde bir arayıp "İbrahim bey ne olup bitiyor?" diye sorduğu şanslı insanlardandım. Ya da sayın Kemal Sayar'ın deyimiyle 'telefonla koğuş gezerken' ziyareti ihmal etmediği hastalardan. Şimdiden onu çok özledim. Onunla Kanaat'te yemek yemeyi,Kanlıca'da çay içmeyi,odasında karşısına oturup, o bile fark etmeden kalp aynasına yansıyan ferahlatıcı nuru kana kana içmeyi özledim. Lütfen bu dosyayı kitap haline getirin.

banner39

banner50

banner47

banner48