18. Astana görüşmeleri Haziran'da yapılacak

Suriye konulu 18. Astana görüşmeleri 14-16 Haziran'da Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da yapılacak. Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Astana görüşmelerinin garantörleri ile gözlemci statüsündeki ülkelerin katılımlarını onaylamak için süreci başlattı.

Dünya 24.05.2022, 10:03
18. Astana görüşmeleri Haziran'da yapılacak

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aybek Smadiyarov, Türkiye, Rusya ve İran garantörlüğünde Suriye krizine çözüm amaçlı oluşturulan Astana görüşmelerinin gelecek ay Kazakistan’da yapılacağını açıkladı.

Smadiyarov, 14-16 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan görüşmelerin başkent Nur Sultan’da gerçekleştirileceğini söyledi.

Görüşmeler en son 21-22 Aralık 2021'de gerçekleşti

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Astana görüşmelerinin garantörleri ile gözlemci statüsündeki ülkelerin katılımlarını onaylamak için süreci başlattı.

En son 21-22 Aralık 2021’de gerçekleştirilen Suriye konulu 17. Astana görüşmelerinde, Suriye’deki güncel durum, insani yardımların ulaştırılması, Cenevre’deki Suriye Anayasa Komitesi çalışmalarının yeniden başlatılması, mahkumların değişimi, rehinelerin serbest bırakılması ve kayıp kişilerin aranması gibi güven artırıcı önlemler başlıca gündem maddeleri olmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?