banner39

banner35

3 Avrupa ülkesi daha katılıyor: Sayı 37 oldu

23 Ağustos'ta Kiev'de gerçekleştirilecek olan Kırım Platformu Zirvesine katılacak ülke sayısı toplamda 37'ye ulaştı. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, bugün 3 Avrupa ülkesinin daha zirveye katılacağını açıkladı.

Dünya 11.08.2021, 01:05
3 Avrupa ülkesi daha katılıyor: Sayı 37 oldu

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, bugün 3 Avrupa ülkesinin daha Kırım Platformu Zirvesine katılımını teyit ettiğini belirtti.

Toplamda katılımını onaylayan ülke sayısının 37'ye ulaştığını aktaran Kuleba, "Platforma uluslararası destek ivme kazanıyor, daha fazla onayı dört gözle bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Kırım Platformu Zirvesi

Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım'ı uluslararası gündeme taşımak için 23 Ağustos'ta Kiev'de Kırım Platformu Zirvesi gerçekleştirilecek.

Devlet başkanları, dışişleri bakanları, parlamenterler ve uzmanlar olarak dört seviyeden oluşacak platform kapsamında ayrıca Kırım'ın ilhakının tanınmaması, Azak ve Karadeniz bölgelerinin silahlandırılması, Kırım'ın tekrar entegrasyonu ve Kırım Tatar Türklerinin haklarının tazmin edilmesi olarak 4 panel yapılacak.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?